Genel Müdürlüğümüz Komuta Kontrol Merkezi ve 65 taşra idaremizde izlenmekte olan Araç Takip sistemindeki ?söküldü-takıldı? uyarıları Kaçakçılıkla Mücadelede önem arz etmektedir.

 Araç Takip Sistemini kullanmakta olan bağlantı idarelerinize bağlı antrepo-depolarda gerçekleştirilen aktivasyon-deaktivasyon işlemleri esnasında, sistem üzerinde sürekli söküldü-takıldı? uyarıları ile karşılaşılmakta ve Komuta Kontrol Merkezi personeli tereddüt yaşayarak ilgili idareyi aramak durumunda kalmaktadır.

 Bu kapsamda, aktivasyon işlemini gerçekleştirecek olan personelin sistemin ?güncelleme notları? kısmına mobil ünite cihazının takılacağı antrepo/deponun ismini yazarak işlemi gerçekleştirmesi, deaktivasyon işlemini yapacak olan personelin ise sisteme, mobil ünite cihazının kendileri tarafından söküleceğine dair not girdikten sonra cihazı sökmesi gerekmektedir. Bu durumda “söküldü-takıldı? uyarısı veren cihazın güncelleme notları kısmına bakıldığında aracın bulunduğu yer ile antrepo isminin uyuşması halinde tereddüt yaşanmayacaktır.

 Ayrıca, araç şoförlerinin cep telefonları ile aracın bağlı olduğu nakliye firması telefonunun sisteme mutlaka yazılması, yazılan numaranın şoföre ait olup olmadığının da teyit edilmesi de gerekmektedir. Yukarıda bahsedilen hususlar ile ilgili Araç Takip Sistemini kullanan idarelerin uyarılması ve talimat doğrultusunda işlem yapılması gerekmektedir.

Eki Tıklayınız:     muhafaza